מדריד - עיר ה-Rebaja, הטאפאס והתרבות

הדעות חלוקות באשר לעברה ולשמה המקורי של העיר מדריד. חלק מההיסטוריונים טוענים כי Ocno Bianor שליט טוסקנה ומנטובה ייסד אותה וקרא לה Metragirta (מטרגירטה) או Mantua Carpetana (מנטובה קרפטנה).לעומתם, גורסים היסטוריונים אחרים כי שמה המקורי של העיר היה Ursaria (אורסריה), בשל הדובים הרבים שחיו באזור. כך או אחרת, מקורו של השם אינו משנה כלל, כאשר מדריד, בירת ספרד, היא אחת מערי התיירות המפורסמות ביותר בעולם.

 

קניות במדריד

העיר מדריד עמוסה בקניונים גדולים (למשל, רשת El Corte Inglés, אשר לה סניפים רבים בכל רחבי העיר), אבל בצד הקניונים ומרכזי הקניות הומי האדם, ניתן למצוא חנויות לוקאליות פרטיות, אשר הקדמה והתיעוש לא פגעו בהן. בנוסף, ניתן לפגוש במדריד את החנויות הסיניות הזולות, שבהן הסחורה זולה אמנם, אבל איכותה ירודה (בעיקר באזור קוואטרו קאמינוס - Cuatro Caminos). פעמיים בשנה חוגגים במדריד את ה-Rebaja - מכירות סוף העונה. לכאורה, מה הביג דיל במכירת סוף עונה? אז זהו, שבמדריד, בגלל אופיים של הספרדים, כל דבר הופך לחגיגה, וכך גם ה-Rebaja. מתחילת ינואר ועד לסוף פברואר ומתחילת יולי ועד לסיום אוגוסט, ארבעה חודשים בשנה, כל חנויות מדריד הופכות לחגיגת Sale אחת גדולה, כאשר המובילות בהנחות הן רשתות האופנה הבינלאומיות הגדולות. אם אתם מחפשים שווקים אותנטיים ולא תיירותיים, תוכלו לבקר בשוק האוכל של Mercado de San Miguel, במתחם השוק המקורה של Mercado de Barceló, בשוק Mercado de la Paz ברובע Salamanca או בשוק הפשפשים של ימי א', El Rastro.מדריד

 

מה כדאי במיוחד לקנות במדריד?

סנגריה, תבלינים (כמו פפריקה El pimentón de la Vera במגוון טעמים או זעפרן ספרדי מקורי), מחבת פארייה מיוחדת ל-pa’eʎa (פאייה), מרציפן מטולדו, קסטנייטות, תקליטורים של מוסיקת פלמנקו.

 

אטרקציות במדריד

כעיר היסטורית בעלת רקורד אומנותי עשיר, מדריד מציעה למבקרים בה מבחר מוזיאונים כמעט בכל תחום בו תתעניינו. מוזיאון האומנות Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía ב- Calle de Santa Isabel, 52, מוזיאון Museo del Prado ב-Calle Ruiz de Alarcón 23, מוזיאון הארכיאולוגיה Museo Nacional Arqueológico ב-Calle de Serrano, 13. תוכלו לטייל גם בכיכר Plaza Mayor, בפארק Parque del Buen Retiro או בארמון Palacio Real de Madrid. אם אתם מחפשים מוזיאון מיוחד, תוכלו לקפוץ ל-El Museo del Robot (מוזיאון הרובוטים) ב-Juguetrónica - חנות צעצועים שאיננה מיועדת רק לילדים אלא לחובבי מסע בין כוכבים וצעצועים מיוחדים באמת, ב-Calle de Alberto Aguilera, 1.

 

בילויים וחיי לילה במדריד

אחרי סיור וביקור באטרקציות הרבות של מדריד, יורד הערב על העיר השמחה הזו. זוהי יריית הפתיחה למה שהספרדים יודעים לעשות טוב מכל, לשמוח וליהנות מהחיים. ה- Tapas bars של מדריד מפורסמים בעולם כולו. תוכלו לסייר ביניהם באופן עצמאי או להצטרף לאחד מסיורי ה-Tapas המאורגנים. חובבי האלכוהול או המוסיקה יוכלו לסור ל-Plaza Santa Ana. הכיכר משופעת במקומות בילוי ובמועדוני ג'אז. את הערב תוכלו לקנח באחד ממחזות הזמר המעולים בתיאטראות שברחוב הראשי או במופע פלמנקו חושני.

 

הפן הקולינרי של מדריד

מה אוכלים במדריד? Tapas (טאפאס), pa’eʎa (פאייה) וחאמון (רגל חזיר מעושנת) הם שלוש המזונות שבזכותם מפורסמת מדריד, אבל העיר מכילה מסעדות רבות המגישות מזון מכל רחבי העולם וגם מסעדות שדבקות בהגשת מזון ספרדי אותנטי כ- Bocadillos De Calamares (כריך עם קלאמרי). גם כאן, כבמקומות אחרים בעולם, מומלץ לגלות תעוזה ופתיחות מחשבתית, להתנסות במזון המקומי ולא לדבוק בפתרון של המזון המהיר של הרשתות הבינלאומיות.

 

תחבורה במדריד

מוניות, רכבות, מטרו, אוטובוסים רגילים (אדומים של חברת EMT) ואוטובוסי תיירים (בעלי שתי קומות) - כולם מסיעים אתכם ברחבי העיר מדריד ויסייעו לכם להגיע מנקודה אחת לשנייה. טיפ קטן: כאשר אתם נוסעים במונית, שימו לב לבחור רק במוניות רשמיות (בעלות פס אדום על הדלת) ולוודא כי המונה הופעל.

 

טיפים למטיילים במדריד

חובבי המוזיאונים יוכלו להצטייד בכרטיס Madrid Card, אשר מקנה למחזיק בו כניסה חופשית ליותר מ-50 מוזיאונים והנחות במסעדות ובמקומות בילוי נוספים.

תגובות נעולות