תאריכי יציאה בחודש הבא לבייג'ינג מתייחס ליציאה מתל-אביב
טיסה ל- בייג'ינג
המחיר הזול ביותר - 2,896 $
08/12/2020 - 13/12/2020
טיסה ל- בייג'ינג
המחיר הזול ביותר - 2,719 $
09/12/2020 - 14/12/2020
טיסה ל- בייג'ינג
המחיר הזול ביותר - 2,719 $
10/12/2020 - 15/12/2020
טיסה ל- בייג'ינג
המחיר הזול ביותר - 2,896 $
11/12/2020 - 16/12/2020
טיסה ל- בייג'ינג
המחיר הזול ביותר - 2,935 $
12/12/2020 - 17/12/2020

בייג'ינג – פותחים חלון לסין המסורתית והמודרנית

משמעות שמה של העיר בייג'ינג בתרגום מסינית הוא הבירה הצפונית. עיר זו שימשה כמרכז עירוני כבר במאה ה- 11 לפני הספירה, אך מי שביססה את מעמדה של בייג'ינג כבירת האימפריה הסינית הייתה שושלת היואן – שושלת מונגולית ששלטה בסין. מאז שימשה בייג'ינג מרכז שלטון עבור שושלות קיסריות רבות, והיום הרפובליקה העממית של סין ממשיכה את המסורת.

בייג'ינג מושכת את התייר המערבי בזכות האתרים ההיסטוריים שלה, המורשת העשירה שמתחברת לעולם הסיני המסורתי, אך לא פחות תודות לפיתוח המודרני האדיר שלה. האולימפיאדה שנערכה בעיר בשנת 2008 סיפקה דחיפה משמעותית להפיכתה של העיר לידידותית יותר עבור התייר המערבי.

מספר שעות טיסה מישראל: כ-9 שעות ו-50 דקות

 

מטבע מקומי: יואן

 

יעדים מומלצים בבייג'ינג:

 

חשוב לציין כי אצל הסינים הכול גרנדיוזי ועצום, ואתרי התיירות בבייג'ינג הם לא יוצאים מהכלל. הפארקים, הארמונות והמקדשים בעיר גדולים הרבה יותר ממה שהורגלנו אליו בטיולינו באירופה, וחשוב לקחת זאת בחשבון.

 

החומה הסינית: החומה היא הסמל המובהק של בייג'ינג ושל סין כולה, והיא החלה להיבנות כבר על ידי השושלת הסינית הראשונה בסביבות המאה השלישית לפני הספירה. בתקופה זו החומה לא שימשה להגנה (כי לסין לא היו אויבים חיצוניים), אלא בעיקר כדי לספק תעסוקה לחיילים שהשתחררו לפתע מהמלחמות. החומה המוכרת לנו היום היא החומה של שושלת מינג, שנבנתה במאה ה- 15. את הטיול בחומה אפשר לחוות בשני אופנים – בחלק המשוחזר או בחלק האותנטי יותר שלה. הטיול בחומה הלא משוחזרת קשה יותר, ומיועד למיטיבי לכת. האתר נמצא במרחק של כשעתיים נסיעה מהעיר.

 

העיר האסורה: עוד אתר מפורסם ביותר של העיר בייג'ינג הוא העיר האסורה, שבעבר שימשה כמקום המגורים של המשפחה הקיסרית. כיום משמש המקום כמוזיאון ענק, שבו ניתן להתרשם מפריטי קרמיקה, מנשקים, מבגדים קיסריים ומפרטי אומנות נוספים. בנוסף, האתר מאפשר לחוות את האדריכלות הסינית המודרנית.

 

כיכר טיאן אן מן: הכיכר צמודה לעיר האסורה, והיא פרצה לתודעת הציבור המערבי בנסיבות לא נעימות לאחר דיכוי הפגנות אלים ביותר של הממשל הסיני בשנת 1989. ייחודה של הכיכר הוא בהיותה הגדולה ביותר בעולם. במקום נמצא מאוזוליאום עם גופתו החנוטה של מאו. במקום אפשר למצוא גם את הפרלמנט הסיני.

 

מקדש השמים: מקדש זה מדגיש את חשיבותו ומרכזיותו של הקיסר הסיני לא רק כדמות פוליטית אלא גם כישות אלוהית. מקדש השמים היה לחלק בלתי נפרד מריטואלים דתיים המוטלים על הקיסר הסיני. מקדש זה שונה ממקדשים בודהיסטיים אחרים הפזורים בכל רחבי העיר והמדינה, ובהחלט שווה ביקור.

 

ארמון הקיץ: אתר הממוקם בשוליים המערביים של העיר בייג'ינג, ושימש בעבר כמקום מגורים של המשפחה הקיסרית בעונת הקיץ. המקום הוא חוויה אמיתית לכל אוהבי ארכיטקטורה, גינון ותרבות בכלל. האתר נבנה בתקופת מלוכתה של הקיסרים ציסי, והעלה את חמתו של העם על הבזבזנות של המשפחה הקיסרית בתקופה כלכלית קשה. סמל הפאר והשחיתות היא ספינת השיש הממוקמת באגם המלאכותי הענק שבלב הפארק.

 

אוכל בבייג'ינג: המטבח הסיני רכש מעמד של כבוד בעולם הקולינריה העולמי, וזאת בזכות ולא בחסד. אוכל בבייג'ינג הוא חוויה של ממש, כאשר גולת הכותרת הקולינרית של טיול בבייג'ינג היא ללא ספק ברווז בנוסח בייג'ינג. המנה הזו היא בין המפורסמות שבמטבח הסיני, אך מי שרוצה ליהנות מהדבר האמיתי, צריך לאכול אותה בעיר ההולדת שלה, ובמסעדה שמתמחה בתחום. סוד הקסם של ברווז בנוסח בייג'ינג הוא לא רק בטעם של המנה, אלא גם בטקס שמסביב לאכילתה.

 

המידע המופיע בzap travel מסופק על ידי מערכות חיצונית ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.