תאריכי יציאה בחודש הבא לרומא מתייחס ליציאה מתל-אביב
טיסה ל- CIA רומא
המחיר הזול ביותר - 72 $
25/09/2020 - 30/09/2020
טיסה ל- CIA רומא
המחיר הזול ביותר - 97 $
26/09/2020 - 01/10/2020
טיסה ל- CIA רומא
המחיר הזול ביותר - 91 $
27/09/2020 - 02/10/2020
טיסה ל- CIA רומא
המחיר הזול ביותר - 107 $
28/09/2020 - 03/10/2020
טיסה ל- CIA רומא
המחיר הזול ביותר - 104 $
29/09/2020 - 04/10/2020

אטרקציות לטיול ברומא

רומא זאת העיר שחיה ונושמת היסטוריה כבר למעלה מ-2500 שנים וניתן לחוש זאת בכל צעד בעיר. העיר גדושה באתרים היסטוריים ודתיים שמושכים אליהם מיליוני מבקרים מכל רחבי העולם שבאים להתרשם מיצירות הארכיטקטורה והאמנות שכמה מגדולי האמנים בעולם עמלו על יצירתן. רומא היא עור תוססת ושוקקת שמציעה למבקר בא עולם ומלואו של ריחות, טעמים ומראות.

מספר שעות טיסה מישראל: כ-3 שעות ו-55 דקות

 

מטבע מקומי: אירו

 

יעדים מומלצים ברומא:

 

הקולוסיאום (Colosseo): המבנה הכי מפורסם של רומא והסמל הלא רשמי של העיר. הקולוסיאום הוא אמפיתאטרון רומאי קלאסי אשר אירח קרבות גלדיאטורים שנלחמו נגדם ונגד חיות פרא. הקולוסיאום היה למעשה אתר תרבות בעת העתיקה שמשך אליו עשרות אלפי צופים, ובקולוסיאום ניתן להבחין בשרידי 50,000 המושבים שהיו בו וכן בשרידי כלובי החיות במפלס התחתון. מומלץ מאוד לקחת סיור מודרך בקולוסיאום שכן האתר טומן בחובו המון פרטים היסטוריים שלרוב מתפספסים בביקור ללא סיור.

 

הוותיקן (Stato della Città del Vaticano): אם כבר אתם מבקרים ברומא, אז מן הראוי לבקר גם במדינה הקטנה ביותר בעולם – הוותיקן, מקום מושבו של האפיפיור. ניתן לחלק את הביקור בוותיקן לשני חלקים: ארמון הוותיקן שהוא חלק למעשה בחלקו מוזיאון ובחלקו השני משמש כמקום מגוריו של האפיפיור. בביקור במוזיאון ניתן להתרשם מהחדרים המרהיבים שהיו בשימוש ראשי הנצרות הקתולית במשך ההיסטוריה יחד עם קישוטים שנוצרו בידי אמנים. את חלקו השני של הביקור מומלץ מאוד להקדיש לקפלה הסיסטינית, שממוקמת בסמוך לארמון. גדולי האמנים לקחו חלק במלאכת הקישוט של הקפלה ובראשם הציור של מיכאלנג'לו "הבריאה". בחזית הכניסה לוותיקן נמצאת כיכר סאן פטרוס, שנחשבת לאחת הכיכרות הגדולות בעולם והיא מעוטרת בפסלים מרשימים בצידיה.

 

הפורום הרומאי (Foro Romano): הפורום הרומאי שימש כמרכז החיים הציבוריים בזמן רומא העתיקה. היה זה המרכז האדמניסטרטיבי והכלכלי של רומא ושימש כסמל לעוצמתה. מצד אחד של האתר נמצאת גבעת הקפיטולין, ששם היה מושבה של הממשלה ובחלקו השני נמצאת גבעת פלטין, ששם התגוררה האצולה הרומית. המתחם כולו בנוי לפי מיטב התקנים של האדריכלות הרומית וכולל את הויה סאקרה, שזהו הרחוב הראשי שחוצה את המרכז ולעתים קרובות היה משמש לאירוח של אירועים שונים, שער טיטוס, שהוא שער הניצחון לזכר כיבוש ירושלים, הקוריה הוסטיליה, ששם היה מקום מושבו של הסנאט הרומי, וכן ניתן למצוא בפורום גם מוקדי פולחן רומאים שונים כגון מקדש וסטה, לפולחן אלת האש, ובית הבתולות הווסטליות, שהיו הנשים היחידות שהיו רשאיות לקחת חלק בעבודת הפולחן.

 

פיאצה די-ספניה (Piazza di Spagna): הכיכר הכי ידועה ברומא שמברכזה "מזרקת הספינה", פרי יצירתם של בני משפחת ברניני במאה ה-17. רבים נוטים לזרוק מטבעות למזרקה כתקווה למזל והמקום מהווה כמקום מפגש פופולרי. אזור המזרקה משופע בחנויות שונות ובגלידריות מעולות. זהו אזור נפלא לפסק זמן מהאתרים ההיסטוריים של העיר או לארוחה איטלקית מעולה.

 

הפנתיאון (Pantheon): אתר היסטורי נוסף ששווה ביקור הוא הפתנתיאון, שנשנה סביב שנת 25 לפה"ס ושימש כמקדש ראשי לאלים הרומאים. לאחר נפילה האימפריה הרומית, המקדש הוסב לכנסייה וכיפת המבנה שופצה בצורה כזאת שתאפשר כניסת אור לחלל הפנימי. במקום קבורים רבים מגדולי האמנים האיטלקיים ובראשם רפאל.

 

המידע המופיע בzap travel מסופק על ידי מערכות חיצונית ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.